Zayıflama Otları Türleri ve Özellikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Zayıflama Otları Türleri ve Özellikleri

Zayıflama otları, hızlı kilo vermek isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında otlar ve bitkiler ile sağlıklı şekilde zayıflayabilmek vardır. Tabi sadece ot veya bitki kullanarak istenilen kiloya ulaşmak biraz zor olabilir. Zayıflatan otların yanında kişinin dengeli beslenmesi, egzersiz programları uygulamasına ve vücut kitlesine göre Uzman tavsiyesi ile diyet yapması da önerilir. Ancak verilmesi gereken kilolar aşırı değilse zayıflatan otlar ile zayıflayıp fit görünmek mümkündür.

Zayıflama otları sağlıklı oldukları kadar iştah kesici özellikleri de vardır. Bu sayede kişinin acıkma hissini geciktirebiliyor. Bu sayede açlık hissi olmayan kişi de sürekli yemek yemek ihtiyacı olmayacaktır. Hem sağlıklı hem de etkili kilo vermek için bitkilerden yardım alınabilir. Doğa da birkaç çeşit zayıflatan ot türü mevcuttur. Bu otlar ile kilo kontrolünde bulunmak veya istenilen kiloya ulaşmak olağan olacaktır.


Zayıflama Otları


Civanperçemi: Mideye tokluk hissi veren bu ot aynı zamanda iştah kesici özelliği vardır. Ağır yağlı yemeklerin yanında civanperçemi otunu tüketmek mideyi rahatlatacaktır. Aynı zamanda kalorisi yüksek olan yemekler tüketildikten yarım saat sonca civanperçemi çayı tüketilir ise kişinin sağlığına iyi gelecektir. Kilo vermek isteyen kişilerin sürekli kullandıkları ilaçlar yok ise civan perçemi otunu günde bir kere kullanmaların da sakınca olmayacaktır.

Biberiye: Kan dolaşımını hızlandırıcı yönü vardır ve aynı zamanda sindirim sistemini düzenler. Bu ot iyi bir canlandırıcı olduğu gibi cildin sıkılaşmasında da fayda sağlar. Biberiye otunun hem yağından hem de çayından faydalanılabilir. Aynı zamanda bölgesel sıkılaşma isteyen kişilerin yağını harici olarak vücuda masaj eşliğinde uygulayabilirler.

Sinameki Otu: Uzun süreli kullanılması kişilere zarar verebilir. Ancak dikkatli ve önerildiği gibi kullanılır ise zayıflamada etkisi olacaktır. Uzun süreli kullanılması özellikle bağırsaklara zarar verebilir. Sinameki otunun yanında rezene veya nane gibi bitkiler de tercih edilirse etkisini daha hızlı gösterecektir. İdrar söktürücü özelliğinin yanında iyi bir ödem atıcıdır.

Balık otu: Zayıflama adına iyi bir destekçi olan bu ot vücutta bulunan fazla yağlarının yakımın da etkilidir. Direk olarak sudan değil de yağdan kilo verdirir. Balık otunun bilindik bir diğer faydası da güçsüz olan tırnak yapısını kuvvetlendirmesi ve saçlara canlılık verip parlak görünmesini sağlamasıdır.

At Kuyruğu: İyi bir idrar söktürücüdür ve direk olarak yağ dokusu ile etkileşime geçer. Vücutta bulunan yağ dokularının erimesinde ve aynı zamanda yaraların hızlı iyileşmesinde etkilidir. Ancak otun fazla oranda alınması bağırsaklara ciddi zarar verebilir. Aktar veya doktorun önerdiği doz da alınır ise güzel faydaları olacaktır.

Kekik: Metabolizmanın çalışmasında oldukça faydalı bir ottur. Yavaş çalışan metabolizmayı hızlandırır ve sindirim sorunlarının giderilmesin de son derece etkilidir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun kuvvetlenmesinde fayda sağlar. Kekik otunu çay olarak hazırlayıp aç karnına günde bir kere tüketilir ise kilo verme de etkisi büyük olacaktır.

Zayıflama Otları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Kişniş Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kişniş Otu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Çivit Otu Türleri ve Özellikleri

Çivit Otu Türleri ve Özellikleri